Powerbank z baterii z laptopa z wyświetlaczem LCD

Powerbank z baterii z laptopa z wyświetlaczem LCD

Wylicytowałem laptopa- trupa na allegro za 16 PLNów. W akcie desperacji wsadziłem płytę główną do piekarnika ale po trzech dniach zdechł. 

Została mi po nim bateria w dość dobrym stanie, z którą postanowiłem pogadać po I2C i zrobić powerbank z wyświetlaczem LCD 2×16.
Wszystko wyjaśniam w filmie. Pozdrawiam!

Ocena: 4.77/5 (głosów: 13)

Podobne posty

10 komentarzy do “Powerbank z baterii z laptopa z wyświetlaczem LCD

    • Jakoś muszę odstresować straty, które powoduję przez swoje hobby. Poza tym środowisko elektroniczne jest jakby smutne (?). Fora przepełnione ludźmi, którzy połknęli kije od szczotek. A tymczasem potrzeba więcej dystansu do siebie, innych i tematu w ogóle. Pozdrawiam i dzięki za dobre słowo!

      Odpowiedz
      • Elektroda szczególnie, a jak widać i tutaj im to przeszkadza XD Chcesz sie pochwalić ciekawe czym, tym że użyłeś arduino do powerbanka ? Może byś tak lepiej~~ ehh.

        Odpowiedz
  • Ode mnie 5! na plus jak najbardziej śmieszkowe podejście do tematu, majsterkowanie przede wszystkim powinno być zabawą :D a tak jak napisałeś dużo osób połknęło kije od szczotek i tego nie rozumieją. Pomysł świetny, wykonanie takie na jakie mogłeś sobie pozwolić, jednak wszystko działa i to jest najważniejsze, jednak z doświadczenia wiem, że stabilizatory LMxxxx średnio nadają się do takich zastosowań, o tyle dobrze, że zastosowałeś LM317, który posiada JAKIEŚ zabezpieczenia, ale niestety to wszystko, sam zrobiłem ładowarkę na korbkę ze stabilizatorem LM, raz działała, raz telefon się wyłączał, nie czepiam się, jednak chodzi o to, żeby nie spalić sprzętu. Osobiście użyłbym docelowo jakiejś przetwornicy. :)

    Odpowiedz
  • Elektronika to tak na 3 ale masz dodatkowy punkt za poprawienie mi humoru (:
    Więc daje 4

    Generalnie to co było nie tak to zastosowanie stabilizatora napięcia. Radiator rozgrzewający się do czerwoności to oznaka że dużo energii się marnuje i zamienia w ciepło.
    Zastosowanie przetwornicy DC-DC obniżającej napięcie rozwiązałoby problem i podniosło wydajność do ok 80 – 90%.

    Drugą rzeczą jest brak implementacji oszczędzania energii przez kontroler. Można by dołożyć MOSFET do włączania i wyłączania wyświetlacza (który zżera gdzieś tak z 60 mA) oraz implementację jakieś formy oszczędzania energii przez arduino.
    Można by również zaimplementować włączanie i wyłączanie przetwornicy USB za pomocą MOSFETa.

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?