Powiększenie stołu Prusa i3 20×30

Powiększenie stołu Prusa i3 20×30

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witam, od długiego czasu przeglądam to forum i widzę jak prężnie się rozwija i dojrzałem do opublikowanie własnego artykułu, czy też dołożenia cegiełki :)

Projekt powstał, ponieważ dostałem od taty wypałki laserowe stalowej ramy (zmodyfikowanej prusy i3) 6mm. Jako, że będzie to moja druga drukarka, nie spieszy mi się z jej budową i chcę wszystko zrobić tak jak być powinno.
Oryginalny stół był przeznaczony pod pole robocze 20×20, niestety jest to dla mnie za mało, więc postanowiłem je zwiększyć. Jako że podstawa jest bardzo mocna i nie opłacało się kupować, ani wycinać nowej zaprojektowałem powiększenia oryginalnego stołu. Wystarczy je założyć, dokręcić i możemy się cieszyć sztywnym, dużym mocowaniem grzanego stołu. Wydruki w porównaniu do ramy z mdf 6mm są nieporównywalnie sztywniejsze.
Wszystkie pliki, oraz więcej zdjęć: https://www.thingiverse.com/thing:2422415

Trzeba pamiętać, aby wydruki odpowiednio odbić, tak aby były dwa prawe i dwa lewe, góra jest grubsza, aby lepiej były przenoszone siły, projekt posiada miejsce na sprężynę (wielkości dużej podkładki m3 (10mm) ).
dysza: 0,5mm
wypełnienie: siatka 65%

nie były wykorzystywane podpory, ani chłodzenie

Dla ciekawych stół jest z aluminium, przyklejona grzałka 600W 230V (z alliexpress za 15$). 
Bloki łożysk, które widać zapożyczyłem od kolegi z forum. https://majsterkowo.pl/zamiennik-bloku-lozyska-v2-na-walek-10mm/

Bardzo proszę o wyrozumiałość, ponieważ jest to mój pierwszy artykuł.

 

Powiększenie stołu Prusa i3 20x30

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 2.83/5 (głosów: 6)
print-ME.pl - patron działu Druk 3D

Podobne posty

Jeden komentarz

Odpowiedz

anuluj

Powiększenie stołu Prusa i3 20x30

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?