Zapylacze do ogrodu – pszczoły murarki

Zapylacze do ogrodu – pszczoły murarki

Dziś wracam z nieco odmienną tematyką jaką są zapylacze.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważną rolę odgrywają zapylacze takie jak chociażby pszczoły murarki, czy trzmiele.

Swego czasu podjąłem temat, który konsultowałem z Gospodarstwem kulturowym BioDar i sądzę że uzyskane informacje są rzetelne. Ciężko było mi znaleźć jeden wyczerpujący artykuł na ten temat więc musiałem robić spory research oraz wszystko konsultować i w efekcie mam nadzieję powstała całkiem fajna seria.

Dowiecie się z tych artykułów praktycznie wszystkiego:
-czy Einstein miał rację
-czy pszczoły murarki żądlą
-jak i co zapylają
-jaki jest ich cykl życiowy
-jak je pozyskać bądź gdzie kupić kokony
-jakie potrzebują warunki bytowe
-o pasożytach im zagrażających
-czy opłaca się hodować je samemu czy kupić zestawy startowe
-kiedy odbywają loty
-jak opryskiwać żeby nie wchodzić im w drogę
oraz wiele wiele innych ciekawych rzeczy.

Myślę że udało mi się stworzyć ciekawe i pełnowartościowe filmy na temat tych ciekawych stworków i tematy został wyczerpany w pełni.

Ocena: 3.33/5 (głosów: 6)

Podobne posty

4 komentarzy do “Zapylacze do ogrodu – pszczoły murarki

  • Przyznam szczerze że, obejrzałem wszystkie trzy filmiki, i jestem trochę rozczarowany. Oczekiwałem fajnego finału, nie wiem – budowy jakiegoś ciekawego ula czy czegoś takiego… Bardzo Ci się chwali że dbasz o środowisko naturalne i bardzo ładnie opowiadasz o pszczółkach – ale gdzie w tym wszystkim jest DIY ? Myślę że “majsterkowo” nie jest najlepszym miejscem do publikacji tego typu treści. Filmiki prawdopodobnie spotkały by się z większym zainteresowaniem gdyby je zamieścić na jakimś forum pszczelarskim np: http://forum.pasiekaambrozja.pl/ lub jakimś podobnym.

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?