Zewnętrzny włącznik do frezarki GOF1600CE

Zewnętrzny włącznik do frezarki GOF1600CE

Witam

Prezentuje dziś zewnętrzny włącznik do frezarki GOF1600CE firmy BOSCH. Dzięki prezentowanemu włącznikowi będzie możliwe zastosowanie wrzeciona tytułowej frezarki w konstrukcjach DIY.

Zamów płytkę drukowaną na www.pcbway.com

GOF1600CE jest frezark z wymienialną bazą, oznacza to możliwość rozłączenia wrzeciona od podstawy. Wrzeciona w tego typu frezarkach mają kształt walca, co umożliwia ich łatwy montaż w konstrukcjach diy np.: frezarka dolno-wrzecionowa, frezarka CNC, pantorouter.  Podstawowym problemem z tytułowym modelem jest brak włącznika na wrzecionie. Do jego włączania służy nietypowy, trzy-pinowy, niskonapięciowy interface znajdujący się w każdej podstawie. Interface wyposażony jest w specjalne złącze. Dzięki drukowi 3d dorobienie odpowiedniej złączki nie stanowi żadnego problemu.  

Od strony podstawy schemat elektryczny wygląda następująco.

Rezystory mają niestandardowe wartości, ja w swoim włączniku z powodzeniem użyłem wartości 22k i 4,7k.

Do wykonania włącznika będą nam potrzebne: wydruk 3d konektora (plik .stl w załączniku), kawałki laminatu 50x9mm na kontakty, rezystory wg schematu wyżej, płytka pcb, złącze goldpin 2×1, przewód 2-żyłowy, przełącznik zwierny wg potrzeb. 

PCB zrobiona za pomocą tremo-transferu (pdf z wzorem w załączniku).

Pocynowane kawałki laminatu na kontakty.

Polutowany układ.

Przymiarki

Gotowy włącznik z wyprowadzonym przewodem. Zwarcie żył powoduje włączenie frezarki. Według potrzeb należy dobrać przełącznik. Całość zabezpieczona klejem na gorąco (klej tylko maskuje całość, więc nie obawiam się o jego przypadkowe roztopienie podczas pracy wrzeciona).

Włącznik zamontowany na wrzecionie frezarki.

Pliki załączone do artykułu:

Ocena: 4.55/5 (głosów: 11)

Podobne posty

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?