Oświetlenie samochodu światłowodem

Oświetlenie samochodu światłowodem

INFORMACJA: Poniższy post znajduje się w Poczekalni.

Witam dziś chciałem zaprezentować oświetlenie Mercedesa w podświetleniu nóg oraz światłowodu deski rozdzielczej. Zaczęliśmy od rozkręcenia wszystkich plastików deski oraz progów aby móc łatwo poprowadzić przewody do oświetlenia nóg z przodu i z tyłu kabiny. Kolejno wyprowadziliśmy niezależne zasilanie zabezpieczając bezpiecznikiem przez przekaźniki zostało doprowadzenie napięcie.

Oświetlenie nóg działa po otwarciu drzwi i zamknięciu dzięki wykorzystaniu sygnału z sterownika SAM mercedesa nawet przy wyłączonym oświetleniu kabiny oświetlenie nóg jest zapalane ale również można w nocy podczas jazdy za pomocą schowanego przycisku w podłokietniku oświetlenie załączyć.

Zamontowany sterownik oświetlenia światłowodu został wykonany tak, że jeżeli przekręcimy zapłon oświetlenie jest odpalane, również jest możliwość wyłączenia tego oświetlenia deski przyciskiem wtedy gdy przeszkadzać będzie np w nocy dla kierowcy. Wszystkie lampki i pociągnięte światłowody można ściemniać za pomocą aplikacji lub pilota sterowników.

Instalacja takiego rozwiązania nie narusza oryginalnej instalacji pojazdu a jest tylko rozszerzeniem. Oświetlenie również ma możliwość migania w rytm muzyki oraz wykonywania przejść kolorów tworząc różne wzory wyświetlania.

Więcej zdjęć na http://www.instagram.com/r45k1

INFORMACJA: Oceń artykuł aby pomóc mu trafić na stronę główną Majsterkowa.

UWAGA: Zaloguj się, aby móc zagłosować na ten projekt.

Ocena: 5/5 (głosów: 4)

Podobne posty

3 komentarzy do “Oświetlenie samochodu światłowodem

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?