Przester Gitarowy

Przester Gitarowy

W chwili wolnego czasu postanowiłem zrobić przester gitarowy typu Vintage jest to “clon” Wampler Tweed’57.

Przester zmontowany jest w obudowie Z-59 (125x115x58). Płytka pcb musi być profilowana po bokach ,aby się zmieściła do obudowy.

Nie stosowałem włącznika nożnego,gdyż jest to do użytku domowego i zrobiłem najtańszym kosztem.

Schemat,płytka jest  z internetu,więc nie projektowałem swojej.Oryginał jest na płycie dwustronnej z metalizowanymi elementami biernymi.Ja kilka takich wstawiłem mając je pod ręką reszta dowolna i po zasilaniu z baterii układ świetnie pracuje nie wykazując szumów itp.

Jedyna poprawka to na schemacie widzimy R14 i R18=22k,ale niestety układ nie będzie pracował,więc musimy zmienić na R=5k6 oba rezystory.

Na drenie Q,3,4,5,6 powinno być przybliżone napięcie = 4,5V wtedy układ pracuje jak należy.Jest to prawdopodobnie błąd wartości rezystorów w schemacie.

Jak widać przełączniki są po bokach,gdyż pasowały do obudowy i nie trzeba przewodów co wpływa też na powstawanie  szumów.

Generalnie układ jest prawie bezprzewodowy.Nie stosowałem też włącznika zasilania i po włożeniu wtyczki mamy od razu zasilanie 9V na układzie.

Układ sprawdzałem też na zasilaczu,ale wg.mnie najlepiej zastosować baterię [brak zakłóceń,szumów itp.] ,którą podpinam z zewnątrz.

Poszczególne elementy są widoczne na schemacie ,więc nie robiłem wykazu.

Opisu jak robić płytkę wstawiał nie będę, aby nie męczyć znawców.Dla pozostałych jest sporo materiałów w internecie.

Do całości dodaje próbki MP3 jak działa układ jest i moja na gitarze Yamaha oraz na wzmacniaczu YamahaTHR10.Niestety pozostałe nagrałem z internetu przy testowaniu Wampler-a Tweed’57,gdyż właśnie do tego zbudowałem przester,aby nauczyć się  i mieć takie samo brzmienie gitary takich utworów jak Layla Erica Claptona i inne, które można będzie rozpoznać.

Przester charakteryzuje się ciepłym brzmieniem,który można wykorzystać do utworów typu rock i blues szczególnie z poprzednich dekad znanych wykonawców światowych.

Próbki brzmień  Wampler Tweed’57 Vintage;

 

 

Ocena: 4.56/5 (głosów: 57)

Podobne posty

11 komentarzy do “Przester Gitarowy

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?