Przester Gitarowy

Przester Gitarowy

W chwili wolnego czasu postanowiłem zrobić przester gitarowy typu Vintage jest to “clon” Wampler Tweed’57.

Przester zmontowany jest w obudowie Z-59 (125x115x58). Płytka pcb musi być profilowana po bokach ,aby się zmieściła do obudowy.

Nie stosowałem włącznika nożnego,gdyż jest to do użytku domowego i zrobiłem najtańszym kosztem.

Schemat,płytka jest  z internetu,więc nie projektowałem swojej.Oryginał jest na płycie dwustronnej z metalizowanymi elementami biernymi.Ja kilka takich wstawiłem mając je pod ręką reszta dowolna i po zasilaniu z baterii układ świetnie pracuje nie wykazując szumów itp.

Jedyna poprawka to na schemacie widzimy R14 i R18=22k,ale niestety układ nie będzie pracował,więc musimy zmienić na R=5k6 oba rezystory.

Na drenie Q,3,4,5,6 powinno być przybliżone napięcie = 4,5V wtedy układ pracuje jak należy.Jest to prawdopodobnie błąd wartości rezystorów w schemacie.

Jak widać przełączniki są po bokach,gdyż pasowały do obudowy i nie trzeba przewodów co wpływa też na powstawanie  szumów.

Generalnie układ jest prawie bezprzewodowy.Nie stosowałem też włącznika zasilania i po włożeniu wtyczki mamy od razu zasilanie 9V na układzie.

Układ sprawdzałem też na zasilaczu,ale wg.mnie najlepiej zastosować baterię [brak zakłóceń,szumów itp.] ,którą podpinam z zewnątrz.

Poszczególne elementy są widoczne na schemacie ,więc nie robiłem wykazu.

Opisu jak robić płytkę wstawiał nie będę, aby nie męczyć znawców.Dla pozostałych jest sporo materiałów w internecie.

Do całości dodaje próbki MP3 jak działa układ jest i moja na gitarze Yamaha oraz na wzmacniaczu YamahaTHR10.Niestety pozostałe nagrałem z internetu przy testowaniu Wampler-a Tweed’57,gdyż właśnie do tego zbudowałem przester,aby nauczyć się  i mieć takie samo brzmienie gitary takich utworów jak Layla Erica Claptona i inne, które można będzie rozpoznać.

Przester charakteryzuje się ciepłym brzmieniem,który można wykorzystać do utworów typu rock i blues szczególnie z poprzednich dekad znanych wykonawców światowych.

Próbki brzmień  Wampler Tweed’57 Vintage;

 

 

Ocena: 4.56/5 (głosów: 57)

Podobne posty

UTO – MIEJSKI BIEGACZ

UTO – MIEJSKI BIEGACZ

WitamTym razem chciałbym wam przedstawić relację z remontu i modernizacji Rollpeta, można też spotkać nazwę…

11 komentarzy do “Przester Gitarowy

Odpowiedz

anuluj

Przester Gitarowy

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?