Mini choinka LED

Mini choinka LED

Cześć, chciałbym przedstawić jak wykonałem prosty gadżet świąteczny, który bardzo ciekawie się prezentuję.
Zacząłem od projektu w Autodesk Inventor 2014.
Bez tytułu2
Nic trudnego, sporządzamy prosty szkic drzewka.
Bez tytułu
Kolejny krok do wydrukowanie zaprojektowanego elementu na drukarce 3D.
Bez tytułu
Nie powinniśmy się martwić tym, że nie mamy dostępu do drukarki 3d. Powstało parę firm oferujących usługi drukowania. Drukarki zawitały także do Leroy Merlin.

Ten kształt jest akurat prosty, można było go wykonać w inny sposób.
IMG_7577
Następny krok to wykorzystanie starego wiatraka komputerowego i baterii 9V.
IMG_7572

IMG_7578

Lutujemy parę diod LED.
IMG_7592
Wystarczy pomalować, następnie zasilić wiatrak, zgasić światło i efekt gotowy :)
Wesołych Świąt :)

Ocena: 3.19/5 (głosów: 99)

Podobne posty

9 komentarzy do “Mini choinka LED

 • Fajny pomysł :) I w sumie można go spokojnie zrealizować bez drukowania 3D. Taką choinkę można by skleić z jakiegoś grubego kartonu, lub po prostu wyciąć z tworzywa – np. butelka po oleju silnikowym jest wykonana z na tyle sztywnego tworzywa, że spokojnie utrzyma kształt po wycięciu choinki, a jednocześnie jest na tyle miękka, że można ją ciąć nożyczkami.
  Daję piąteczkę i przerzucam na główną :)

  Odpowiedz
  • Tak też napisałem w artykule, że to prosty kształt i drukarka nie jest niezbędna :) Fajnie że to się rozwija, Leroy Merlin tworzy punkty oferujące usługi projektowania i druku, chciałem to podkreślić :)

   Odpowiedz
  • Po 3 diody połączyłem szeregowo bez oporników. Drukarkę mam do dyspozycji więc używam :) Tutaj akurat jest bardzo oczywiste, że można by to wykonać inaczej.

   Odpowiedz
 • Daje 5 Za pomysł i wykonanie. Ja osobiście nie miałem na tyle sztywnego materiału więc użyłem cienkiej sklejki i pomalowałem na zielono farbą dzięki czemu zyskała trochę podobieństwa :D

  Odpowiedz
 • Nie podoba mi się ten artykuł. Od strony technologicznej użyte zostały takie elementy, których Majsterkowicz w domu nie będzie posiadał – ani Autodesk Inventor ani drukarki 3D.
  Od strony “majsterkowej” też za wiele opisu nie ma. Ani jak przymocowałeś baterię do wiatraczka. Jak przymocowałeś choinkę do baterii.

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?